Aktualności

Drukuj

Złota Dziesiątka Absolwentów 2019

Laureatami konkursu „Złota Dziesiątka Absolwentów 2019” zostali: 

 

Fryc Natalia (klasa IIIa)

Głowiński Filip (klasa IIIc)

Jureczko Damian (klasa IIIc)

Kociuba Dawid (klasa IIIa)

Koś Zuzanna (klasa IIIb)

Kościółek Anna (klasa IIIb)

Mindak Jagoda (klasa IIIe)

Śnieżek Szymon (klasa IIIb)

Tomkiewicz Ola (klasa IIIe)

Woda Karol (klasa IIIa)

Czytaj więcej...

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Prezentujemy zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2017/2018 klas III Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Z przykrością informujemy, że to już ostatni raz...

 

Czytaj więcej...

Drukuj

XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych „Let’s sing in English” oraz gala finałowa pod hasłem „We are the World”.

            Ale to już było… lecz wróci za rok!!! XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „LET’S SING IN ENGLISH” pod hasłem „WE ARE THE WORLD”  przeszedł już do historii. Dnia 13 maja 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyły się przesłuchania konkursowe przed znakomitym, siedmioosobowym jury w składzie: pani Ewa Rusek – pracownik naukowy PWSZ w Krośnie Zakład Filologii Angielskiej, pani Patrycja Cybulska – student II roku Filologii Angielskiej PWSZ w Krośnie, pani Joanna Druciak – nauczyciel muzyki w MZS nr 4 w Krośnie, Wojciech Krężałek – instruktor muzyczny, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym i członek znanego zespołu muzycznego Groowińscy, pani Jadwiga Jaskółka – nauczyciel muzyki w MZS nr 4 w Krośnie,  pan Krzysztof Zajdel – absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalista od emisji głosu i muzyk-instrumentalista, pan Grzegorz Przepióra – absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pracownik RCKP.

Czytaj więcej...

Drukuj

Nie możesz być lepszy tylko od samego siebie

Chcemy zaprezentować  kolejny materiał motywujący do aktywności z cyklu ”Nie możesz być lepszy tylko od samego siebie”. 

Bohaterami filmów są uczniowie naszej szkoły: Patrycja Samborowska, Wiktoria Kurowska z klasy III D i Miłosz Szurkiewicz z klasy III B, których pasją jest jazda konna i skoki narciarskie.

Każda pasja, aktywność fizyczna, nawet nietypowa i oryginalna sprawia, że rozwijamy się i budujemy swój potencjał inaczej niż oglądając seriale czy śledząc media społecznościowe.

Chcemy promować i zachęcać każdego młodego człowieka, aby nie był pasywny, bo aktywność to wyraz ambicji i aspiracji. Zobacz materiał i znajdź swoją pasję. 

Zobacz: Film 1Film 2Film 3

Materiał stanowi jeden z elementów akcji „Stop zwolnieniom z WF-u” i „WF jest fajny”.

 

Drukuj

KANGUR MATEMATYCZNY 2019

21 marca w naszej szkole odbył się kolejny już raz Międzynarodowy Konkurs matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2019. Na wyniki czekaliśmy jak zwykle kilka tygodni. W konkursie brało udział 10 uczniów klas 3 gimnazjum:

Kociuba Dawid - 3a - wyróżnienieKrężel Elwira - 3a, Woda Karol - 3a, Woźniak Natalia - 3b, Jureczko  Damian - 3c, Sołtys Wojciech - 3a, Przybyła Hubert - 3c, Kubacki Krzysztof - 3c, Habrat Jagoda - 3c, Śnieżek Szymon - 3b

Wszyscy uczniowie pisali  Kategorię Junior. Poziom był wysoki, uczniowie napisali bardzo ładnie. Wyróżnienie zdobył Dawid Kociuba z 3a.  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w zdobywaniu tajników wiedzy matematycznej!

Koordynator konkursu A. Bajger

 

Drukuj

Ostatnia (w tym roku) zbiórka zakrętek

W dniu 20 maja odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka zakrętek prowadzona przez Szkolny Klub Wolontariusza. W tym miesiącu w zbiórkę zaangażowały się następujące klasy, przynosząc podaną poniżej liczbę zakrętek:

2a SP- 5100 szt., 2d SP – 500 szt., 4a SP – 4800 szt., 4b SP – 4000 szt., 4c SP – 9100 szt., 4e SP – 11350 szt., 5a SP – 10200 szt., 5b SP - 3000 szt., 5d SP – 710 szt., 6b SP – 2500 szt., 6c SP - 1400 szt., IIIC G – 9300 szt., IIID G – 1800 szt.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy! Szczególe zaś podziękowania składamy klasom 4c, 4e oraz 5a ze Szkoły Podstawowej, a także klasie IIIC z Gimnazjum. Ich zaangażowanie w majową zbiórkę jest bowiem wyjątkowe!

SKW

Drukuj

Let’s sing in English - wyniki

Szanowni Państwo,

dziękujemy bardzo za trud włożony w przygotowanie uczniów do wzięcia udziału w naszym festiwalu. Jest dla nas kwestią niezmiernie ważną, że z roku na rok zainteresowanie festiwalem jest coraz większe, a i poziom artystyczny jest zauważalnie wyższy.

Pragniemy zaprosić wszystkich Państwa, Laureatów i Wyróżnionych wraz z rodzinami i przyjaciółmi na Galę Finałową XIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 19 maja 2019 o godzinie 17.00 w sali widowiskowej RCKP w Krośnie. Laureaci wezmą udział w niepowtarzalnym koncercie finałowym prezentując piosenkę konkursową, natomiast wszystkim – Laureatom i Wyróżnionym zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

Mamy gorącą prośbę, aby najpóźniej do środy (15.05.2019) przesłali Państwo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. krótką notatkę o Laureacie (np.: zainteresowania, spędzanie wolnego czasu, ulubione potrawy), która zostanie wykorzystana podczas koncertu finałowego.

Na koniec jeszcze ważna informacja dla Laureatów i Wyróżnionych – prosimy o przybycie na Galę Finałową nie później niż o 16.15.

Z nauczycielski pozdrowieniem,

Monika i Dorota

Tutaj przedstawiamy wyniki konkursu

Drukuj

„Nie mózg dziecka chodzi do szkoły, lecz ono całe”

Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmików, które zwrócą uwagę na problemy współczesnego świata, młodych ludzi, uzależnienia od smartfonów  czy innych mediów cyfrowych.

Kliknij, aby zobaczyć filmik

Kliknij, aby zobaczyć filmik (13 minut – dla dociekliwych)

Materiał stanowi jeden z elementów akcji „Stop zwolnieniom z WF-u” i „WF jest fajny”.

Drukuj

Let’s sing in English - eliminacje

Dnia 13 maja 2019 r. odbędą się finałowe eliminacje konkursowe. Prezentujemy kolejność występów.

 Kolejność występów

 

Drukuj

Informacja o FESTIWALU „LET’S SING IN ENGLISH”

Z przyczyn niezależnych od Organizatora nie odbyły się preeliminacje (na podstawie nagrań)  zaplanowane na 12 kwietnia 2019 roku. W związku z powyższym zapraszamy WSZYSTKICH ZGŁOSZONYCH UCZESTNIKÓW na eliminacje, które odbędą się 13 maja 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. 

Szczegółowy program eliminacji zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej  oraz przesłany  na adresy mailowe Nauczycieli Opiekunów najpóźniej do 7 maja 2019 roku. Za zmiany serdecznie Państwa przepraszamy. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Regulaminem, Opiekunowie zobowiązani są dostarczyć organizatorom w dniu eliminacji płytę z podkładami nagranymi wg kolejności występowania (przykładowy opis płyty znajduje się na naszej stronie internetowej). Czas trwania prezentacji wynosi 2 minuty dla klas I-III oraz 3 minuty dla klas IV-VI i VII-VIII + Gimnazjum.

Z nauczycielskim pozdrowieniem,

Monika Guzik i Dorota Łopuszańska-Patrylak