Aktualności

Drukuj

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 11-13 maja 2015 r. klasa II A i III C były na 3- dniowej  wycieczce we Wrocławiu. Program zwiedzania obejmował największe atrakcje turystyczne miasta oraz najciekawsze zabytki historyczne. Wielu uczniom najbardziej podobała się Panorama Racławicka, starówka z zabytkowymi kościołami, Rynek wraz z pięknym ratuszem oraz najstarsza część Wrocławia, czyli Ostrów Tumski. Zwiedzaliśmy również kompleks uniwersytecki z barokową Aulą Leopoldina i Wieżą Matematyczną, z której podziwialiśmy widoki Wrocławia. Byliśmy w Muzeum Narodowym, w którym znajdują się cenne zbiory sztuki z niezwykle ciekawą sztuką współczesną. Były też atrakcje dla miłośników przyrody, ponieważ zwiedzaliśmy ogromny ogród zoologiczny wraz z Afrykanarium, w którym w 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące Czarny Ląd.

 

Wielkie wrażenie zrobił na nas Ogród Japoński z przepięknie kwitnącą o tej porze roku roślinnością oraz znajdująca się w jego pobliżu Hala Stulecia i Pergola. Jednego z wieczorów podziwialiśmy pokaz multimedialnych  fontann, innego płynęliśmy statkiem po Odrze.
Dla wielu szczególną atrakcją był nocleg w schronisku na urokliwej Wyspie Słodowej położonej w samym centrum starego miasta. Przez 3 dni towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Większości uczniów Wrocław niezwykle się spodobał, a z wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Dziękujemy więc pani Ewie Bereś za zorganizowanie nam pięknej wycieczki, a pani  Jolancie Farze i Beacie Burchale, jednej z mam, za opiekę.