Aktualności

Drukuj

Medale zespołu Eksperyment

Dnia 3 marca 2018 r. w Garwolinie, odbyły się dwa turnieje – jeden kwalifikacyjny dla duetów Pom Dance i Cheer Dance do XXI Mistrzostw Polski 2018, które odbędą się w kwietniu w Chorzowie, oraz drugi Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders z cyklu Grand Prix Polski 2018. W zawodach ogółem wzięło udział ponad 500 tancerzy z całego kraju, a w turnieju kwalifikacyjnym 80 duetów. Poziom prezentacji był  bardzo wysoki. Duet w składzie: Julia Turek i Paulina Gromek, reprezentujący naszą szkołę i miasto Krosno zdobył III miejsce w swojej kategorii, tym samym uzyskał kwalifikację do Mistrzostw Polski. Teraz dziewczyny czeka mnóstwo pracy nad doskonaleniem przygotowanego układu.

Zespół Eksperyment podczas Otwartego Mazowieckiego Turnieju Cheerleaders – Grand Prix Polski zdobył  1 miejsce w swojej kategorii. Wiele pracy jeszcze przed zespołem, gdyż w planie są Mistrzostwa Polski i wiele turniejów z cyklu Grand Prix, a konkurencja będzie bardzo duża. W związku ze zmianą kategorii wiekowej na seniorską, zespół Eksperyment zaprezentował się w składzie poszerzonym o absolwentki naszej szkoły. Skład grupy: Julia Turek, Paulina Gromek, Natalia Kaleta, Natalia Woźniak, Natalia Młocek, Katarzyna Andrunik, Daniela Makara, Izabela Bęben. Trenerką zespołu jest Pani Beata Łopatkiewicz.

Znacząca popularność cheerleadingu w świecie zaowocowała decyzją, że od 2024 roku cheerleading będzie dyscypliną olimpijską. Cieszymy się, że zespół reprezentujący naszą szkołę również przyczynił się w pewien sposób, że ten piękny sport został tak mocno doceniony.

Gratulacje dla tancerek i życzymy kolejnych sukcesów.