Aktualności

Drukuj

Akademia Młodego Zawodowca

Z przyjemnością proponujemy Państwu, a w szczególności uczniom klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum udział w działającej w naszej szkole Akademii Młodego Zawodowca. Celem jej  jest umożliwienie młodzieży odbywania różnego rodzaju warsztatów zawodowych, aby mogła w rzeczywistych warunkach  sprawdzić swoje predyspozycje i preferencje zawodowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Serdecznie zapraszamy 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie

Pierwszy dzwonek w Akademii Młodego Zawodowca

W listopadzie zabrzmiał  pierwszy dzwonek w Akademii Młodego Zawodowca działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie inaugurujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego.  Akademia powstała w marcu ubiegłego roku szkolnego, a jej celem jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjalnych odbywanie różnego rodzaju warsztatów zawodowych. Od marca do czerwca naukę zawodu w akademii ukończyło 156 uczniów szkół podstawowych z Krosna, Głowienki i Ustrobnej. Pomysł na stworzenie akademii jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku pracy oraz wsparciem dla inicjatywy szeroko pojętego doradztwa zawodowego. Akademia stwarza uczniom szansę sprawdzenia swoich predyspozycji i preferencji zawodowych w rzeczywistych warunkach, co może mieć w przyszłości wpływ na wybór drogi kształcenia zawodowego. Uczestnicy warsztatów po zakończeniu mini kursu zawodowego otrzymują certyfikaty: Kreatywnego Kucharza, Mistrza Zdobnictwa Cukierniczego, Profesjonalnego Kelnera, Miłośnika Dobrego Pieczywa, Fryzjera – Artysty, Sprawnej Kosmetyczki.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zajęć oraz numer telefonu do koordynatora projektu zainteresowani uczestnictwem w warsztatach nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdą na stronie internetowej ZSP Nr 2 w Krośnie www.zsp2krosno.pl w zakładce Akademia Młodego Zawodowca.