Drukuj

KLASA II E DZIEWCZĄT - MISTRZEM GIMNAZJUM NR 4

19 maja odbył się finał zawodów piłkarskich dziewcząt o Mistrzostwo Gimnazjum nr 4. Do zmagań finałowych przystąpiło 5 drużyn, które wcześniej wygrały rywalizację na swoich poziomach - po dwie najlepsze drużyny z klas drugich (II B i II E) i trzecich (III B i III A) oraz reprezentacja klasy I A. Walka o tytuł trwała do ostatniego meczu. Do wyłonienia Mistrza potrzebny był dodatkowy mecz, w którym klasa I A spotkała się z II E (w tabeli klasy miały taki sam bilans punktowy). Po emocjonującej walce wygrała drużyna II E 1:0 i to ona śpiewała pieśni triumfu. Trzeba przyznać, że szczęście uśmiechnęło się do Mistrzyń, bo na minutę przed końcem słupek uratował zespół przed dogrywką. Duże brawa dla ambitnej drużyny „Pierwszaczek”, które niespodziewanie, acz zasłużenie, cały turniej prowadziły w rywalizacji, by przegrać na finiszu tytuł i ze sportową złością przyjąć i przeżyć porażkę. Trzecie miejsce zdobyła klasa II B. W klasyfikacji na najskuteczniejszą zawodniczkę zwyciężyła Magdalena Kijowska (II E) z 19 bramkami przed Dominiką Guzik (III B) z 17.
Podsumowanie zawodów i rozdanie nagród drużynowych i indywidualnych odbędzie się w czerwcu.

Rozgrywki odbywają się w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz „WF jest fajny”.

Więcej w zakładkach: Statystyki Tabela