Drukuj

Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 19.10 (czwartek) przy obiektach PWSZ w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W finale uczestniczyło po 12 zespołów z eliminacji rejonowych. Chłopcy z naszego gimnazjum pobiegli dobrze i zajęli VII miejsce. Rewelacyjnie pobiegły natomiast nasze dziewczęta, które zajęły I miejsce i zostały Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego. Dawno nie mieśmy tak dobrej drużyny.

Dziewczęta biegły w składzie: Wilk Wiktoria, Fryc Natalia, Tomkiewicz Ola, Wosiewicz Wiktoria, Delimata Maja, Gromek Paulina, Wszołek Paulina, Omachel Ania, Turek Julia i Kołek Weronika. Rezerwa: Hus Kinga, Koś Zuzia, Łobuzek Małgorzata.

Warto dodać, że dziewczęta zajmując I miejsce w zawodach rejonowych uzyskały czas 35 min i 13 sekund, natomiast w finale wojewódzkim, na tej samej trasie i w tym samym składzie, pobiegły zdecydowanie lepiej. Każda  poprawiła swój czas i końcowy wynik to 32 minuty i 41 sekund. Poprawiły ogólny czas drużyny o 2 minuty i 32 sekundy. Gratulujemy!